Дома Фудбал Италија Комедии: Судијата покажа дека ќе гледа ВАР, а во оваа лига ВАР – нема!

Комедии: Судијата покажа дека ќе гледа ВАР, а во оваа лига ВАР – нема!

Неверојатна ситуација се случи во италијанската Серија Б.

Имено, судијата Франческо Меравиља се најде во центарот на вниманието откако побара ситуација да се прегледа на ВАР. Да, немаше да биде ништо чудно ако во Серија Б ВАР – не се користи!

Домаќините водеа со 2:1 до 94. минута, а гостите постигнаа гол во самиот финиш сепак помошникот се огласи и покажа офсајд. Меравиља го поништи голот, меѓутоа не беше сигурен во својата одлука па побара асистенција од ВАР.

Играчите и сите присутни на натпреварот во тој момент беа збунети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на …