Дома Топ вести Коман може да се врати во Јувентус

Коман може да се врати во Јувентус

Францускиот репрезентативец, Кингсли Коман може од наредната сезона повторно да се врати во реедовите на италијанскиот шампион Јувентус, пренесува „Билд“.

Имено крилниот напаѓач претходната и оваа сезона е дел од германскиот шампион Баерн Минхен, но на позајмица со опција неговиот договор да биде откупен за 21 милиони евра.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коман во Минхен беше донесен на барање на Пеп Гаврдиола и одигра одлично минатата сезона, но оваа сезона под водство на Анчелоти не игра на високо ниво, па поради тоа може да и биде вратен на „старата дама“.

Според „Билд“ во таборот на Баерн имаат сериозен сомнеж кога е во прашање Коман и можеби нема да ја искористат опцијата да го откупат неговиот договор. Младиот Французин во оваа сезона под водство на Карло Анчелоти нема постигнат гол, ниту асистенција за Баварците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…