Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Колумбија во проблем: Против Англија без најдобриот?

Колумбија во проблем: Против Англија без најдобриот?

rodrigez

Репрезентацијата на Колумбија стравува поради повреда на својот најдобар фудбалер.

Колумбијците со победата против Сенегал обезбедија пласман во нокаут фазата, каде што за ривал ја добија селекцијата на Англија.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Сепак, уште во првото полувреме со Сенегалците натпреварот мораше да го напушти најдобриот фудбалер на оваа екипа, Хамес Родригез.

„Не е е пријатно, не знаеме на што сме. Хамес работеше максимално на последниот тренинг, немаше никакви знаци дека нешто не е во ред“, изјави селекторот Хозе Пекерман.

Колумбија го победи Сенегал со 1:0 и така се избори за место во осминафиналето на Светското првенство.

Родригез беше најдобар стрелец на минатиот Мундијал, а со Сенегал беше заменет во 31 минута од натпреварот.

Во осминафиналето Колумбијците ќе се сретнат со селекцијата на Англија на 3 јули во Москва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…