Дома Фудбал Италија Кога Алегри ќе ги загуби нервите: Збесна и почна да се соблекува 🎥

Кога Алегри ќе ги загуби нервите: Збесна и почна да се соблекува 🎥

Екипата на Јувентус изминатата вечер го освои трофејот во Купот на Италија откако во финалето со минимални 0:1 ја победија Аталанта.

Единствениот гол на натпреварот го постигна српскиот напаѓач Душан Влаховиќ по само четири минути игра. Влаховиќ и уште еднаш ја погоди мрежата, но тој гол ВАР го поништи поради недозволена позиција.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во финишот од натпреварот тренерот Масимилијано Алегри ги загуби нервите и беснееше на судиите поради и што заработи црвен картон. Алегри се изнервира и почна да соблекува се од себе на патот до соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …