Дома Фудбал Англија Клоп: Фирмињо не е спремен, Мане е во добра форма

Клоп: Фирмињо не е спремен, Мане е во добра форма

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп повторно нема да може да смета на Роберто Фирмињо во утрешниот дуел со Кристал Палас.

Бразилецот се уште се рехабилитира од повредата и не ги обновил тренинзите, додека добрата вест за Клоп е што Садио Мане е спремен за игра.

„Боби не е готов и ќе започне со тренинзи дури следната недела. Треба да почекаме и да видиме. За новиот договор на Салах немам што да кажам бидејќи јас не учествувам во преговорите, можам само да кажам дека е во одлична форма“, истакна Клоп.

„Садио е во добра форма. Се зборува многу кога еден напаѓач пропушта шанси, но важно е во колку шанси учествува. Сигрен сум дека наскоро ќе го постигна 100 –от гол во Премиер лигата“, додаде Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Наполи против северот на Италија: Ние Наполитанците, сме сите Африканци!

После расистичките испади на навивачите на Фиорентина неодамна кои го навредуваат Калид Ку…