Дома Фудбал Лига на шампиони Клоп: Реал Мадрид е фаворит

Клоп: Реал Мадрид е фаворит

Тренеот на Ливерпул, Јирген Клоп пред мечот со Реал Мадрид кажа дека шпанскиот шампион е фаворит во вечерашната средба.

Германецот смета дека искуството кое го има „кралскиот тим“ може да биде пресудно, а исто така кажа дека победите против ПСЖ, Челси и Манчестер сити претставуваат дополнителна предност на клубот.

„Размислувам само за натперварот и како да се подготвиме. Не може да го купиме искуството кое го има Реал Мадрид. Некои фудбалери на Реал имаат по четир титули во елитното натпреварување. Тие се фаворит во дуелот“, кажа Клоп.

Овие екипи веќе еднаш се сретнаа и тоа во финалето во 2018 година, кога славеше Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…