Дома Фудбал Англија Клоп отвори профил на Инстаграм и направи – хаос! 🎥

Клоп отвори профил на Инстаграм и направи – хаос! 🎥

Jирген Клоп заминува од Ливерпул, утре за германскиот стратег ќе биде последниот натпревар на клупата на „црвените“.

Пред овој натпревар Клоп денеска отвори свој Инстаграм профил и на него за само неколку часа собра скоро еден милион следбеници.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Прва објава на Клоп на профилот беше видео во кое им се обраќа на навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…