Дома Фудбал Лига на шампиони Клоп не погреши: Погледнете ја интервенцијата на Фабињо од гол-линијата

Клоп не погреши: Погледнете ја интервенцијата на Фабињо од гол-линијата

Ливерпул долго време ќе биде без Вирџил Ван Дајк, а за натпреварот со Ајакс Клоп се најде во големи проблеми и мораше да импровизира.

Против холандскиот тим Клоп се реши како стопер да игра Бразилецот Фабињо. Стоперската позиција за Фабињо не е негова стандардна, но против Ајакс со една одлична инервенција од гол-линијата покажа дека знае како се игра во последната линија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на …