Дома Актуелно Клоп направи скандал, па се извинуваше

Клоп направи скандал, па се извинуваше

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп направи скандал, откако го нарече Купот на Африкански нации мало натпреварување.

Тоа неизбежно предизвика реакција кај африканските новинари, кои го нападнаа на пресконференцијата после синоќешниот натпревар против Порто.

„Мислам дека тоа е навреда за играчите, фановите и луѓето на тој континент и сметам дека сте должни да се извинете“, истакна еден од новинарите.

„Не сакав да кажам дека тоа мал турнир, ниту дека Африка е мал континент. Можеби сте ме разбрале погрешно, но се извинувам. Навистина не мислев така“, одговори Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Навивачот кој го удри Паје со шише доби шлакница од водачот на навивачите на Лион

Ѕвездата на Марсеј, која во август се караше со навивачите на Ница, Димитри Паје сега беше…