Дома Фудбал Англија Клоп: Мундијалот се игра во погрешно време, играчите не се фокусирани

Клоп: Мундијалот се игра во погрешно време, играчите не се фокусирани


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Викендов започнува новата сезона во Премиер лигата, а Јирген Клоп даде коментар и за Мундијалот кој ќе се игра во ноември и декември оваа година.

Клоп истакна дека неговата екипа и покрај тоа што на сред сезона има Мундијал се подготвувала како и во претходнтите години.

„Не се подготвуваме поинаку, подготовките беа како и ви претходните години“.

Но сепак гледа проблем.

„Ако сите играчи имаат пауза, не е проблем, тоа е добро. Тоа е како зимската пауза кога бев во Германија. Но, играњето Мундијал во сред сезона е сосема поинаку, тоа не е во ред. Некој ќе одмора, некој ќе игра натпревари. Играчите ќе бидат фокусирани на овој турнир што е и нормално. Овој Мундијал се игра во погрешно време“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…