Дома Фудбал Англија Клоп до новинар: Се шегувате со мене? Очигледно не можете да го дочекате декември

Клоп до новинар: Се шегувате со мене? Очигледно не можете да го дочекате декември

Неодамна заврши преодниот рок во кој посебно во финишот во центарот на вниманието беше Мохамед Салах.

Ал Итихад се обдидуваше да го доведе Египќанецот кој на крај остана на „Енфилд“, редовно на прес-конференциите Јирген Клоп добиваше прашање за неговата иднина.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Но, и од кога заврши преодниот рок, еден од новинарите одлучи повторно да постави прашање за Салах, а тоа малку и го налути Клоп.

„Вие се шегувате со мене? Една недела откако заврши преодниот рок во Саудиска Арабија ме прашувате за јануари? Очигледно не можете да го дочекате декември да го поставите ова прашање. Ќе видиме што ќе се случи дотогаш, сега воопшто не сум загрижен“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…