Дома Трансфер зона Клоп го испрати големиот талент во Шефилд Јунајтед

Клоп го испрати големиот талент во Шефилд Јунајтед

Шефилд Јунајтед и Ливерпул постигнаа договор за трансфер на талентираниот напаѓач, Рајан Брустер.

Менаџерот на „црвените“ долго време размислуваше да го задржи 20-годишниот напаѓач, кој минатата сезона постигна 11 гола на 20 меча за Свонси.

За Брустер постоеше огромен интерес од многу англиски клубови, па на крајот Шефилд Јунајтед победи во трката за неговиот потис.

Според „Скај Спорт“ станува збор за позајмица со право на откуп, но Ливерпул ќе има „бај-бек“ клаузула и ќе може да го врати на „Енфилд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Земјотрес“ на Островот: Канте се сели на „Олд Трафорд“

Англиските медиуми тврдат дека на Островот се спрема сензационален трансфер во последната …