Дома Фудбал Англија Клоп: Ако играме вака нема шанси да го стинеме Сити

Клоп: Ако играме вака нема шанси да го стинеме Сити

Ливерпул вчера со 1:0 беше поразен на гостувањето кај Лестер во англиската Премиер лига, а единствениот гол на натпреварот го постигна Адемол Лукман.

Мохамед Салах остана трагичар затоаш то промаши пенал во раната фаза од натпреварот, но Јирген Клоп после натпреварот истакна дека никој од неговиот тим не бил доволно добор.

„Не планиравме да му дозволиме на Лестер денес да игра така како што играше. Ако продолжиме вака да играме нема шанси да го стигнеме Манчестер Сити на врвот. Пораз е пораз. Мораме од него да извлечеме порака. Првата работа е никогаш повеќе да не играме како денес. Го изгубивме ритамот и не бевме доволно смирени да го вратиме. Тоа е само наша грешка“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…