Дома Македонски спорт Кире Ристевски повеќе не е играч на АЕЛ Лимасол

Кире Ристевски повеќе не е играч на АЕЛ Лимасол

Кире Ристевски повеќе не е играч на АЕЛ Лимасол откако вчера ја прекина соработката со клубот.

Ристевски во кипарскиот тим пристигна лани, додека претходно три години го носеше дресот на Ујпешт од Унгарија, играше уште и за Вашаш.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


 Во кариерата 31-годишниот дефанзивец настапуваше уште за Тирана, Работнички, Славија Софија, Елбасан и Пелистер.

Дресот на репрезентацијата на Македонија Ристевски го носеше на 54 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…