Дома Македонски спорт Кире ризикува, Македонија навива – почнува ново Светско првенство!

Кире ризикува, Македонија навива – почнува ново Светско првенство!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maкедонската ракометна репрезентација во петок го стартува Светското првенство во Полска и Шведска.

Ракометарите денес пристигнаа во Краков, а на два пред почетокот настапот на Македонија го најави и „ТЈ“ на Јутуб каналот на „BMG Sports“.

Кире ризикува, Македонија навива! Видете што има да каже „ТЈ“ во неговото кратко видео.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…