Дома Фудбал Англија Кин останува во Евертон без оглед на ужасната сезона

Кин останува во Евертон без оглед на ужасната сезона

Италијанскиот фудбалер Моис Кин ќе остане во Евертон и наредната сезона, пренесува Ливерпул Ехо.

Младиот напаѓач во редовите на Карамелите пристигна претходното лето од Јувентус за 27 милиони евра, но за сега игра катастрофална сезона.

Во 26 одиграни натпревари постигна само еде погодок и запиша две асистенции. Се споменуваше дека ќе се врати во Серија А и тоа на позајмица.

Сепак, споменатиот извор тврди дека од тоа нема да има ништо и дека Анчелоти ќе му даде уште една шанса на Кин.

Инаку, Кин на позајмица сакаше да го донесе Рома, а подоцна интерес покажаа и Сампдорија и Болоња, но изгледа од тоа нема да има ништо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус уште ќе чека на ЛШ, Лион ќе игра во Лисабон, Варан трагичар за Реал 🎥

После долга пауза вечерва се одиграа дел од реванш натпреварите во двомечите Јувентус – Ли…