Дома Луд Спорт Кина им забрани на фудбалерите да се тетовираат

Кина им забрани на фудбалерите да се тетовираат

Фудбалскиот сојуз на Кина донесе радикачна одлука, која ќе ги погоди клубовите и националниот тим.

Имено, Фудбалскиот сојуз на Кина одлучи тетовираните фудбалери да не можат да играат за кинеските клубови, но и за репрезентацијата.

„Нема договор, нема репрезентација, ако имаат тетоважи. Оние што ги имаат треба да ги покријат како знаат, во спротивно нема да играат. Фудбалерите треба да бидат пример за општеството“, се наведува во соопштениет на Фудбалскиот сојуз на Кина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Промаши пенал за пласман во следната фаза, сега полиција му го штити семејството📷

Кеи Камара не успеа да реализира пенал, со кој директно влијаеше на елиминацијата на Сиера…