Дома Фудбал Италија Киеза може да се врати за дербито со Милан

Киеза може да се врати за дербито со Милан

Ѕвездата на Јувентус, Федерико Киеза веќе неколку месеци е надвор од терените поради повреда на вкрстените лигаменти.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Меѓутоа, враќањето на терените за Киеза е блиску бидејќи целосно се рехабилитираше од операцијата на коленото.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Киеза започнал да тренира со остатокот од тимот и се очекува да биде спремен за дуелот со Милан во Серија А.

Дербито со Милан се игра на „Сан Сиро“ на 9-ти октомври, а доколку не се опорави до тогаш, ќе биде спремен за дуелот со Бенфика три дена подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…