Дома Фудбал Останато Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелците се запиша и Роналдо.

Одличниот Португалец го постигна третиот гол и тој беше негов 750. во кариерата. Овој гол на Роналдо го прокоментира легендарниот шпански голман Икер Касиљас.

„Само 750? Можеш ти и подобро!“, напиша Касиљас на Твитер.

Ќе потсетиме, Роналдо и Касиљас ја делеа соблекувалната во Реал и тоа од 2009 до 2015 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …