Дома Фудбал Италија Касано даде необичен одговор на прашањето кој е подобар – Роналдо или Меси

Касано даде необичен одговор на прашањето кој е подобар – Роналдо или Меси

Легендарниот Антонио Касано во интервју за „Газета дело Спорт“ зборуваше за разни теми меѓу кои беше споредбата на Роналдо и Меси.

Касано доби прашање да каже кој е подобар, а во одговорот го искористи својот син Кристофер.

„Негова единствена мана е што Кристиано Роналдо го сака повеќе од Меси“, одговори Касано и ги насмеа новинарите.

Очигледно Касано го смета Меси за подобар од Роналдо, но за неговиот син идол е Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го постигна Гомез, фудбалерот…