Дома Останати Ракомет Карабатиќ сериозно се заканува на рекордот на Лазаров

Карабатиќ сериозно се заканува на рекордот на Лазаров

Никола Карабатиќ е голема легенда во светскиот ракомет и зад него стојат многу рекорди.

Долговечноста на Французинот му овозможува да игра на високо ниво и оваа сезона.

Во натпреварот за ПСЖ против Веспрем Карабатиќ вчера го запиша 240. настап во Лигата на шампионите и пред него се само двајца ракометари.

На врвот на оваа листа е македонската ракометна икона Кирил Лазаров со 252 натпревари, три повеќе од Арпад Штербик.

Сезонава Нант нема да биде дел од Лигата на шампионите, па тоа значи дека ако Карабатиќ нема повреди ќе го надмине рекордот на Лазаров.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …