Дома Луд Спорт Кансело преживеал хорор: Ограбен и претепан во својот дом 📷

Кансело преживеал хорор: Ограбен и претепан во својот дом 📷

Португалскиот фудбалер Жоао Кансело е претепан и ограбен во својот дом во Манчестер.

Играчот на Манчестер Сити објави фотографија на социјалните мрежи на која се гледаат расекотини на лицето.

„Денес бев нападнат од четворица кукавици, кои ме повредија и кои се обидоа да го повредат моето семејство. Ова се случува кога ќе им се спротивставите. Ми го зедоа накитот и ме оставија во ваква состојба. Не знам какви луѓе се тие. Најважно е што сме во ред, јас и моето семејство. По толку пречки во животот, ова е уште една која ќе ја пребродиме“, напиша Кансело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…