Дома Топ вести Кансело и Феликс потпишуваат за Барселона

Кансело и Феликс потпишуваат за Барселона

Каталонскиот гигант Барселона ќе биде следната дестинација на репрезентативците на Португалија, Жоао Кансело и Жоао Феликс, тврдат шпанските медиуми.

Жоао Феликс и Кансело веќе се во Барселона каде треба да ги решат и последните формалности по што ќе стави потпис на договорот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Трансферите се во „режија“ на Жорге Мендеш, кој моментално се наоѓа во канцелариите на Барселона и работи трансферите да бидат комплетирани до крајот на преодниот рок.

Феликс и Кансело од поодамна имаа договор со Барселона, но се чекаше Барса да ослобиди место за плати и да може да ги регистрира.

Двајцата ќе пристигнат на „Камп Ноу“ на едногодишна позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …