Дома Македонски спорт „Калчомеркато“: Миовски може да направи трансфер во Рим!

„Калчомеркато“: Миовски може да направи трансфер во Рим!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра одлично во шкотски Абердин, па поради тоа се поврзуваше и со многу други европски клубови.

Најновата информација која ја објави италијанскиот „Калчомеркато“ е дека интерес за Миовски покажал Лацио.

Миовски досега постигна 11 голови на 20 натпревари за Абердин и така го привлекол вниманието на Маурицио Сари кој е во потрага по засилување во нападот.

Според информациите на Италијанците, Лацио е спремен да плати 2.5 милиони евра за да го доведе македонскиот напаѓач. Абердин ќе потсетиме за Миовски плати 623.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …