Дома Македонски спорт Калин Ивановски со нова победа до осминафинале во Мадрид

Калин Ивановски со нова победа до осминафинале во Мадрид


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски стигна до осминфаинелто на ИТФ фјучерс турнирот во Мадрид кој се игра на тврда подлого.

По голема борба од скоро два часа (1:50), Ивановски во клучните моменти прикажа подобра игра и заслужено славеше против Французинот Дешамп.

Одлучувачки во првиот сет беше единаесетинот гем каде што Калин се избори за брејк, а потоа го потврди со 7:5. Во вториот Македонецот освои гем на сервис на противникот и со сигурна игра го приведе натпреварот кон своја корист.

Во борбата за пласман во четвртифиналето Ивановски ќе се сретне против домашниот тенисер Милино, мечот се игра утре со почеток од 10:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oд денес и официјално: Големите македонски ривали имаат ист спонзор!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ МЗТ Скопје Аеродром е…