Дома Топ вести Како пропаднал трансферот на Гудоган во Барса?

Како пропаднал трансферот на Гудоган во Барса?

Германскиот репрезентативец Илкај Гундоган ова лето ја напушти екипата на Борусија Дортмунд и се пресели во редовите на Манчестер Сити.

Меѓутоа Германецот ова лето бил многу блиску до трансфер во Барселона, но неговиот трансфер на „Камп Ноу“ пропаднал во последен момент.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Имено, шпанските медиуми пренесуваат дека Гундоган бил на лекарски прегледи во Барселона, а таму било заклучено дека постои голем ризик да се повреди, па управата на Барселона донела одлука да не му биде понуден договор на германскиот репрезентативец.

Како што пренесува „Ел Мундо Депортиво“, на крајот Германецот заврши во екипата на Манчестер Сити каде што досега игра во одлична форма, и постигна два гола против Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…