Дома Фудбал Лига на шампиони Како некој да ги проколна: Нова повреда во тимот на ПСЖ

Како некој да ги проколна: Нова повреда во тимот на ПСЖ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фудбалерите на ПСЖ во четвртфиналето на ЛШ играат против Аталанта, но ќе бидат значително ослабени.

Веќе од поодамна е јасно дека Мбапе нема да игра во овој натпревар поради повреда, а за Парижаните денеска стигна нов удар. Имено, во знак прашалник за овој натпревар е и Марко Верати.

Медиумите во Франција објавија дека Верати се повредил на тренингот и дека е под голем прашалник за натпреварот против Аталанта. Овој играч е еден од најважните играчи на францускиот тим и неговото отсуство значителено ќе се почуствува.

Верати одигра фантастичен натпревар пред неколку дена против Лион во финалето на Лига купот и беше играч на натпреварот.

Натпреварот помеѓу Аталанта и ПСЖ се игра во Лисабон за седум дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Шок за Рома: Абрахам ги скинал лигаментите

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во последниот натпр…