Дома Фудбал Англија Како да има „лепак“ на нозете: Погледнете го загревањето на Алкантара 🎥

Како да има „лепак“ на нозете: Погледнете го загревањето на Алкантара 🎥

Тимот на Ливерпул неодамна се засили со Тиаго Алкантара кој пристигна од Баерн за сума од 30 милиони евра.

Навивачите и фудбалската јавност очекуваат Алкантара да биде одлично засилување за тимот на Клоп. Класата Шпанецот ја покажа уште во првиот натпревар против Челзи, а сега се појави видео од тренингот на Ливерпул кое ги воодушеви фановите.

Алкантара на загревањето пред тренингот изгледаше како да има „лепак“ на нозете – погледнете.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Милан покажува дека не е обичен тим

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изрази огромно задоволство после победата од 3:1 над Селт…