Дома Луд Спорт Каков е Роналдо како комшија – еве што велат соседите

Каков е Роналдо како комшија – еве што велат соседите

Кристиано Роналдо без дилеми е еден од најдобрите спортисти на сите времиња, а од самиот почеток на кариерата до денес тој е фокусиран само на фудбалот.

Роналдо знаеше дека сака да стане најдобар играч во светот и се насочи само кон тоа. Неговиот живот е фокусиран само на фудбалот и ретко сака да зборува за она што го прави во слободно време.

Неговите соседи во Торино открија за италијанските медиуми дека Роналдо е исклучително тивок и повлечен човек.

„Кај него ги нема тие забави, дружење со пријателите и соиграчите секој ден или дивеење со автомобилот низ населбата. Тој е неверојатен човек како и целото негово семејство. Често е надвор со неговите деца, си играат, но никогаш не се прегласни. Сите сме изненадени од тоа колку внимава на се и навистина секоја чест за него за тоа. Тоа не го очекувавме кога се досели во куќата покрај нашата“, изјавија соседите на Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо и Георгина направија хаос во Портофино 📷

По завршувањето на сезоната во Серија А, фудбалерите на Јувентус очекувано добија неколку …