Дома Фудбал Англија Каква страст, каква емоција…Привремениот тренер на Евертон е темата на денот! (ВИДЕО)

Каква страст, каква емоција…Привремениот тренер на Евертон е темата на денот! (ВИДЕО)

Евертон денес победи во натпреварот против Челзи со 3:1.

„Карамелите“ победија веднаш по заминувањето на Марко Силва, а нови емоции на тимот донесе легендарниот Данкан Фергусон кој беше назначен за привремен тренер.

Легендата на тимот од „Гудисон Парк“ со реакција по еден од трите гола на неговиот тим покажа колку му значи овој тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…