Дома Фудбал Останато Кабиб го откри условот за да се врати во октагон

Кабиб го откри условот за да се врати во октагон

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт соопшти вести од состанокот со Кабиб Нурмагомедов.

Вајт разговараше со Кабиб за тој да се врати во октагон. Ќе потсетиме Кабиб после последната борба реши да се повлече, но сепак таа негова одлука би можела да се промени.

„Ќе ја гледам борбата помеѓу Мекгрегор и Порие, ако некој од нив во таа борна направи нешто специјално и ме мотивира, ќе се вратам“, му кажал Кабиб на Вајт.

Кабиб во овој момент е на скор од 29 победи и нема пораз, желбата на неговиот татко кој почина беше неговиот син да стигне до 30 побед. Мекгрегор и Порие ќе се борат на УФЦ 257 евентот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…