Дома Останати Кошарка И противниците се држеа за глава: Страшен пад на кошаркар на Звезда 🎥

И противниците се држеа за глава: Страшен пад на кошаркар на Звезда 🎥

На вчерашниот дерби помеѓу Црвена Звезда и Будуќност се случи еден момент кој предизвика страв кај навивачите и кошаркарите на теренот.

Младиот кошаркар на Звезда, Стефан Лазаревиќ доживеа еден страшен пад при кој удри со глават. Во тој момент настана молк во салата, а кошаркарите почнаа да се фаќаат за глава. Падот изгледаше навистина страшно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Ванеса најави тужби: Полицајци го сликале телото на Коби, па ги покажувале и се смееле на сликите

Сопругата на легендарниот кошаркар Коби Брајант, Ванеса ја бара правдата за нејзиниот сопр…