Дома Фудбал Италија И „Аѕурите“ го сакаат македонскиот супер талент: Никола Секулов доби повик од репрезентацијата на Италија

И „Аѕурите“ го сакаат македонскиот супер талент: Никола Секулов доби повик од репрезентацијата на Италија

sekulov

Македонскиот фудбалер кој долги години се развива во Италија и тоа во редовите на клубот кој доминира, Јувентус доби огромно признание за неговите одлични настапи – доби повик од италијанската репрезентација.

Секулов е роден во Италија, па поради тоа има право за настап и за оваа селекција и како што се наведува повикот од репрезентација како Италија не може да се одбие.

Сепак, за наша среќа неговите откриле дека настапот за Италија на Секулов не значи дека тој ќе се откаже од дресот на македонската фудбалска репрезентација.

Станува збор за навистина голем талент и се надеваме дека луѓето кои го водат фудбалот во Македонија нема да дозволат да испуштат ваков „дијамант“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пипо Инзаги: Ако не беше паузата за коронавирусот Лацио ќе имаше голема предност во однос на Јувентус

Oткако Пипо Инзаги со Беневенто го обезбеди враќањето во Серија А зборуваше за ситуацијата…