Дома Фудбал Англија Историјата се повторува: Ремек – дело на Руни пред 15 години, ремек – дело и ДЕНЕС! (Видео)

Историјата се повторува: Ремек – дело на Руни пред 15 години, ремек – дело и ДЕНЕС! (Видео)

Вејн Руни својот прв погодок во Премиер лигата во дресот на Евертон го постигна токму против Арсенал. Денес Руни повторно 15 години подоцна, во дресот на Евертон повторно ја затресе мрежата на „топџиите“ и тоа повторно беше вистинско ремек – дело.

Руни пред 15 години.

Руни денес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…