Дома Трансфер зона Истече позајмицата на Игало во Манчестер Јунајтед: Што сега?

Истече позајмицата на Игало во Манчестер Јунајтед: Што сега?

Вчера официјално истече позајмицата на Одион Игало од Шангај Шенуоха во Манчестер Јунајтед.

Договор за продолжување на неговиот престој на „Олд Трафорд“ не се постигна, а најголем проблем е цената.

Игало во последниот ден од преодниот рок пристигна на позајмица во Манчестер Јунајтед, но прашање е дали неговата желба да остане до крај на сезоната ќе се исполни.

Тој одигра осум натпревари во дресот на Манчестер Јунајтед и постигна четири гола што е добар статистички податок.

Нигериецот и лично бараше од клубот да го остави до крајот на позајмица во Манчестер Јунајтед, меѓутоа ќе видиме дали тоа ќе се случи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Паул после само 6 месеци се враќа во Серија А

Родриго де Паул ова лето беше на мета на многу европски гиганти и се одлучи кариерата да ј…