Дома Видео Инцидент во Ла Паз, Меси во центарот на вниманието 🎥

Инцидент во Ла Паз, Меси во центарот на вниманието 🎥

Аргентина синоќа во Ла Паз славеше против Боливија со 2:1 и така со две победи ги отвори квалификациите за СП во Катар 2022. година.

Аргентинците славеа после пресврт со погодоците на Лаутаро Мартинез и Коре, а после крајот на натпреварот настана инцидент.

Настана голема гужва, во центарот на вниманието беше Меси, кој имаше што да каже на капитенот на домашната селекција Морено.

Меси во текот на натпреварот трпеше разни провокации, па на крајот одлучи да се пресмета со членовите на репрезентацијата на Боливија. Имаше пцуење и навреди на сите страни, ништо необично за јужноамериканското фудбалско поднебје.

После неколку минути жестока расправија, тензијата се смири, Меси и друштвото го прославија триумфот до кој тешко дојдоа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oд Џенова одлични вести: Уште петмина го победија коронавирусот

Коронавирусот неодамна направи вистински хаос во тимот на Џенова. Тимот на нашиот Горан Па…