Дома Луд Спорт Инфантино реши да игра фудбал, па му се смее цел свет🎥

Инфантино реши да игра фудбал, па му се смее цел свет🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино очигледно дека не е многу вешт со топката, па не знае добро до игра фудбал.

Инфантино, учествуваше на еден хуманитарен натпревар за време на Мундијалот во Катар.

Меѓутоа, се посрамоти при изведување на еден корнер, а видеото стана хит на социјалмите мрежи.

Во бројни коментари сите му се потсмеваат на Инфантино, па сите се прашуваат дали некогаш шутирал топка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Болна реакција на водителката кога дозна дека голманот на Малатијаспор е пронајден мртов🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Турскиот голман на М…