Дома Луд Спорт Инфантино правеше селфи покрај телото на Пеле📷

Инфантино правеше селфи покрај телото на Пеле📷


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во Сао Паоло во тек е погребот на „кралот на фудбалот“ Пеле, кој почина на 82-годишна возраст на 30-ти декември.

Ковчегот на Пеле е изложен на стадионот на Сантош веќе два дена, па илјадници навивачи и почитувачи на неговото дело ќе можат да му оддадат последна почит.

Меѓу повиканите е и претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, кој за време на погребот позираше за селфи покрај лешот на Пеле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Болна реакција на водителката кога дозна дека голманот на Малатијаспор е пронајден мртов🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Турскиот голман на М…