Дома Фудбал Италија Интер се поигруваше со Беневенто, Удинезе шокиран🎥

Интер се поигруваше со Беневенто, Удинезе шокиран🎥

Интер покажа зошто е еден од главните кандидати за титулата и до врв ја наполни мрежата на Беневенто. Удинеза поразен на домашен терен од Специја.

„Нероаѕурите“ поведоа после само 30 секунди игра и тоа после една одлична акција. Само што тргнаа од центар, Коларов испрати долга топка до Хакими, кој го најде Лукаку во казнетиот простор, а овој го постигна еден од најбрзите голови во Серија А.

Неколку минути подоцна Гаглиардини зголеми на 2:0, а веднаш потоа Лукаку погоди по втор пат. Потоа Беневенто намали на 3:1, а Хакими со својот првенец покажа дека ќе биде одлично засилување и погоди за 4:1.

Во вториот дел Лаутаро Мартинез влезе од клупата и постигна уште еден прекрасен гол, а конечните 2:5 ги постави Kaпрари.

Удинезе на домашен терен беше шокиран од новолигашот Специја со 0:2. Несторовски влезе во игра во 64-та минута, но не успеа да го спаси тимот од пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…