Дома Топ вести Интер почна преговори со дефанзивецот на Реал

Интер почна преговори со дефанзивецот на Реал

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неколку европски гиганти веќе ја почнаа трката за неговиот потпис.

Начо е дел од Реал Мадрид од 2001 година, а за првата екипа игра од 2011 година и изгради легендарен статус во клубот.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучиле да се разделат, па дефанзивецот е слободен агент.

Како фаворит за неговиот потпис се споменува Интер, кој е познат како клуб кој одлично се засилува со слободни агенти.

Марота веќе стапил во контакт со агентот на Шпанецот и сака да ја победи конкуренцијата

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …