Дома Фудбал Италија Интер подготвува нов договор за Лаутаро, но агентот настојува да го однесе во Барса

Интер подготвува нов договор за Лаутаро, но агентот настојува да го однесе во Барса

Лаутаро Мартинез минатата сезона пристигна во Интер и потпиша петгодишен договор.

Првата сезона Аргентинецот не добиваше голема минутажа, но оваа сезона е прв избор кај Конте и блеска во дресот на репрезентацијата.

Поради тоа, „нероаѕурите“ се спремни да му понудат нов побогат договор, но исто така ќе биде зголемена и откупната клаузула која што моментално изнесува 110 милиони евра.

За Лаутаро интерес покажува Барселона, а неговиот агент јавно „флертува“ со Каталонците.

„Би било прекрасно доколку го видам еден ден да игра заедно со Лео Меси во Барселона“, изјави агентот на Лаутаро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Косовоските навивачи веќе се организираат за доаѓање во Скопје

На нешто повеќе од еден месец до историското полуфинале во Лигата на шампионите против Кос…