Дома Фудбал Италија Интер во новата сезона ќе има уникатен гостински дрес 📸

Интер во новата сезона ќе има уникатен гостински дрес 📸

Пред почетокот на новата сезона во Серија А екипата на Интер ја претстави новата гарнтиура дресови која ќе ја користи на гостинските натпревари.

Новиот дрес на Интер е навистина уникатен затоа што на него ја има нацртано картата на светот, целта е да се промовира различноста и инклузивноста.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…