Дома Видео Им се случува и на најдобрите: Суарез прво промаши пенал, па се сплетка како аматер 🎥

Им се случува и на најдобрите: Суарез прво промаши пенал, па се сплетка како аматер 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Дефинитивно Луис Суарез е еден од најдобрите напаѓачи во фудбалот во последната деценија, но во натпреварот од Купот на Бразил не се прослави во една ситуација.

Гремио играше против нисколигашот Фероварио, а во 18-тата минута Суарез доби шанса од пенал да го отвори резултатот. Неговиот удар голманот на противничкиот тим го одбрани, а топката повторно дојде до уругвајскиот напаѓач.

Сепак, место да ја смести во мрежата тој се сплетка и не реализираше. До крајот на средбата Суарез сепак се запиша во листата на стрелци во второто полувреме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…