Дома Фудбал Англија Изненадување од Островот: Хрват може да го наследи Клоп?

Изненадување од Островот: Хрват може да го наследи Клоп?

Јирген Клоп заминува од Ливерпул и тоа е веќе потврдено, па клубот од „Енфилд“ е во потрага по негов наследник. Засега фаворит е тренерот на Спортинг, Рубен Аморим за кого дел од медиумите тврдеа дека работата е скоро завршена.

Но, сега се појави и уште една опција која звучи и малку изненадувачка. Наводно, хрватскиот стратег, Нико Ковач има можност да седне на клупата на баврскиот гигант.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Информацијата ја објави британскиот „Дејли Мејл“. Ковач е слободен откако пред неполн месец доби отказ во Волфсбург. Во редовите на англискиот гигант го сметаат како идеално решение.

Досега во кариерата Клоп покрај Волфсбург ги водеше Ајнтрахт, Баерн и Монако.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…