Дома Македонски спорт Мак фудбал Извлечени двојките во баражот за првата лига

Извлечени двојките во баражот за првата лига

Денес во просториите на Фудбалската федерација на Македонија без извлечени бараж двојките.

Тиквеш својот прволигашки статус ќе се обиде да го зачува во натпревар против Воска. Оваа средба ќе се игра в недела на 22. мај во Прилеп од 17:00 часот.

Во вториот бараж во Штип ќе се сретнат екипите на Скопје и Беласица. Натпреварот исто така се игра од 17:00 часот на 22. Мај.

БАРАЖ ЗА ПРВА ЛИГА

Тиквеш – Воска (Прилеп)

Скопје – Беласица (Штип)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…