Дома Видео Игуаин го постигна својот прв гол во МЛС – и тоа каков!

Игуаин го постигна својот прв гол во МЛС – и тоа каков!

Интер Мајами како гост го победи Њу Јорк Ред Бул со 1:2. а победничкиот погодок во овој натпревар го постигна Гонзало Игуаин.

Засилувањето за тимот од Флорида полека се прилагодува на новата средина. Веќе е лидер во тимот и со капитенската лента го предводи Интер Мајами.

Синоќа во Њу Јорк стигнаа до првата победа откако Гонзало пристигна во тимот. Тој го постигна победничкиот погодок во 81. минута и тоа на прекрасен начин. Момент за уживање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …