Дома Фудбал Англија Играчот на Вест Хем изгуби во ФИФА, па мораше да го облече дресот на Тотенхем (ВИДЕО)

Играчот на Вест Хем изгуби во ФИФА, па мораше да го облече дресот на Тотенхем (ВИДЕО)

Додека трае домашната изолација фудбалерите бараат начин како побрзо да им помине времето.

Поголем дел од нив времето го поминуваат играјќи ФИФА, најчесто тоа е ФИФА 20. За такво нешто се одлучија Рајан Сесењон од Тотенхем и Михаел Антонио од Вест Хем.

Тој што ќе изгуби во натпреварот требаше да го облече дресот на тимот на неговиот противник. Изгуби, Антонио го испочитува договорот, но и воодушеви навивачите на Вест Хем.

„Јас сум човек од збор и го облеков дресот на Тотенхем, но не кажав дека ќе дозволам да ја допира мојата кожа“, порача Антонио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Деби гол на Вернер во дресот на Челси – и тоа каков!

Во тек е натпреварот од Лига купот помеѓу Тотенхем и Челси. Гостите дојдоа до водство, а д…