Дома Актуелно Играчот кој го освои автомобилот Passat GTE Hybrid во MOZZART, одигра тикет за BMW 520d од наградната игра

Играчот кој го освои автомобилот Passat GTE Hybrid во MOZZART, одигра тикет за BMW 520d од наградната игра

Во тек е голема наградна игра на MОZZART обложувалници – Погоди го најдолгиот тикет и освој BMW 520d, во којa победува добитниот тикет со најголем број на погодени натпревари.

Велешанецот Јордан Ѓошевски минатата година преку наградната игра „Погоди ja најголемата квота“ во MOZZART го освои автомобилот Passat GTE Hybrid, а заработи и фантастична добивка од 1.540.186,00 денари. Добитниот тикет е со погодени 8 натпревари и со неверојатна вкупна квота 66964,61.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сопственикот на Passat GTE Hybrid одговори на повикот од Mozzart да состави тикет и да учествува и во оваа наградна игра. Тој вели дека иако е повеќе од задоволен со претходно освоениот автомобил и милионска добивка, сепак составува тикети и се обидува да ја освои и оваа награда. Toj ќе одигра еден тикет со натпревари за следниве денови на кој има поголем број натпревари од моментално водечкиот тикет за BMW.

Јордан одигра 25 натпревари, а доколку тикетот е добитен ќе освои и одлична добивка од 1 милион денари. Тикетот можете да го погледнете на следниов линк: https://www.mozzartbet.mk/mk#/ticket-status/1936-3411708-1901

„Обично пишувам тикети со помалку натпревари и повисоки квоти, како што беше случај и со добитниот тикет кога го освоив Passat-от. Тогаш одиграв 8 натпревари со релативно високи квоти. Но овој пат, заради наградната игра сите тикети ги играм со поголем број натпревари од моментално водечкиот тикет, а квотите се минимални, колку да се исполнат условите за игра.“  – изјави велешанецот Јордан.

На прашањето дали откако минатата година ги доби автомобилот и огромната добивка, има повторно нешто добиено, тој вели дека има фаќано неколку помали добивки. Ќе учествува до самиот крај од натпреварот и се надева дека ќе ја збогати својата гаража со уште еден автомобил од Mozzart наградните игри.

Прочитајте повеќе за наградната игра на Mozzart на овој линк.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Шкендија се засили со Роналдо

Напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер кој првиот дел од сезоната го мина во Брегалница е н…