Дома Фудбал Останато Иваниќ го реши „вечното дерби“ помеѓу Звезда и Партизан 🎥

Иваниќ го реши „вечното дерби“ помеѓу Звезда и Партизан 🎥

Денес во рамките од 30. коло во српската Суперлига се одигра „вечното дерби“ помеѓу Црвена Звезда и Партизан.

Црвена Звезда во дербито влезе со девет бода предност на лидерската позиција на табелата, а за Партизан ова беше веројатно последна шанса до крајот да остане во каква така игра за титула. Сепак, на крајот трите бода ги освоија црвено-белите.

Во првото полувреме мрежите мируваа и не видовме погодоци. Натпреварот беше решен во 58. минута кога Иваниќ ја затресе мрежата на Стојковиќ по корнерот кој го изведе Канга.

Со овој триумф Звезда дојде до 86 освоени бодови, а Партизан остана на 74 и тешко е да се верува дека до крајот на сезоната може да дојде до некаков пресврт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…