Дома Фудбал Англија Ибра полуде на тренинг, се леташе во воздух!

Ибра полуде на тренинг, се леташе во воздух!

Златан Ибрахимовиќ одлично ја започна новата сезона, но работите тргнаа наопаку за Манчестер Јунајтед па Ибра „пулуде“ на еден од тренинзите.

Тоа го откри Лингард за англиските медиуми каде призна како изгледа кога Златан ќе „полуди“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Пред неколку дена имавме тренинг на кој Ибрахимовиќ не беше многу добар. Во еден момент едноставно полуде и почна да удира се околу себе. Од разни шишиња до опрема се леташе во воздух“, откри Лингард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…